Vārda dienu šodien svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija 2021

plakatsNeskatoties uz īpatnējiem, savdabīgajiem apstākļiem valstī, lasīšanas prieks mūsos nav zudis un tāpēc aicinu bērnus, jauniešus, vecākus atkal čakli iesaistīties šajā lasīšanas programmā. Arī preses konferencē savās domās par lasīšanu dalījās Kultūras ministrs Nauris Puntulis un Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Kultūras ministrs akcentēja, ka valoda un kultūra ir priekšnoteikumi nācijas eksistencei, rakstītais vārds ir atslēga uz pasaules zināšanām un sevis izprašanu. Lasīšana nav pienākums, bet prieka avots. “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” uzdevums  ir izaudzināt paaudzes, kurām latviešu tautas kultūra būs gan vērtība, gan virsvērtība.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska  uzsver, ka dati par bērnu lasītprasmi ir satraucoši, “mūsu spēkos ir vērst to par labu”. Lasītprasmes uzlabošanai un intereses par grāmatu veicināšanai ir veidoti 12 raidījumi “Literatūra/Sākumsskolai”, kuros ir doti arī metodiskie materiāli skolotājiem un vecākiem.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izveidotā un vadītā lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" šogad notiek jau 21. gadu.

Šī gada "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" kolekciju veido 28 grāmatas no 8 izdevniecībām. Tās ir 11 oriģinālliteratūras grāmatas – gan spožas debijas bērnu literatūrā (Ērika Bērziņa, Inga Žolude, Elizabete Lukšo-Ražinska); dzejā – Lote Vilma Vītiņa; zinātniskās fantastikas žanrā – Džeina Šteinberga, gan jau iemīļotu bērnu un jauniešu grāmatu autoru devums – Juris Zvirgzdiņš, Agnese Vanaga, Māris Rungulis, Ieva Melgalve, Dzintars Tilaks un Kristīne Ulberga.

Meteņi pirmsskolas grupās.

Meteni12.februārī Suntažu pirmsskolas piecgadīgo un sešgadīgo bērnu grupas svinēja Meteņdienu. Ķekatnieki dziedādami, spēlēdami vēra vaļā vārtus pavasarim. Kūra ugunskuru, sadedzināja pagājušā gada niķus un blēņas. Kā jau Meteņos pieņemts, bija dažādas izdarības uz kalniņa: brauca, šļūca, vēlās, gāja rotaļās, lielījās, piesaistot sev veiksmi, pārticību un labu ražu. Lai burtiņi būtu paklausīgi, dzina cūciņas mājās. Meta miega spilvenus, lai nākamajā gadā būtu mundrums. Sūtīja kurmi uz mežu, lai dārzu pasargātu no rakumiem. Metenis pārsteidza ar dāvanām no debesīm. Arī svētku galds bija klāts ārā, kalna galā.
Dita Barkāne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Veselības diena "Mīli savu sirdi!"

Keitas sirdsLai kliedētu vispārējo pandēmisko nogurumu, iedotu nelielu atelpu “ pie datora pielipušajiem”, 12. februārī Suntažu vidusskolā notika veselību veicinošs pasākums “ Mīli savu sirdi!” Klātienes variantā šajā laikā tradicionāli notiktu tādi pasākumi kā Valentīndiena un Mazā ziemas olimpiāde, tāpēc radās doma apvienot šos pasākumus, dienu pavadot svaigā gaisā, protams, attālinātā variantā. Idejai par šādu pasākumu ātri atsaucās Ilona Kārkliņa, kas ir veselību veicinošo skolu aktivitāšu koordinatore mūsu skolā, un ņēma aktīvu dalību šī pasākuma organizēšanā.
Dienas piedāvājumā:
1) iespēja doties pastaigā vienam vai ar tuvu cilvēku, skaitot soļus,
2) veicot 1.uzdevumu, noteikti ieraudzīsi kādu neparasti skaistu vietu, kur izveido sniega figūra par tēmu “Mīlēt no sirds”, to nofotografē!
3) Izdomā vēl nebijušu ziemas sporta veidu! Nofilmē nelielu fragmentu, pastāstot par noteikumiem, dalībnieku skaitu un vērtēšanas kārtību!

Diena bija lieliska un ne tikai Suntažos, bet arī blakus esošajos pagastos, jo Suntažu vidusskolā mācās skolēni no 7 dažādiem pagastiem. Piektdien visur varēja manīt smaidošus dažāda izmēra soļotājus, visus koši sārtiem vaigiem. Rezultāti iepriecina! Šajā pasākumā piedalījās 160 dalībnieki, kopā pieveicot 1241 km!

Valentīna dienas ieskaņā

ValentinsValentīndienas ieskaņās 10.-12. klases skolēni angļu valodas stundā publicēja savus viedokļus par šiem svētkiem, rakstīja vēlējumus, kā arī domāja “ārpus rāmjiem”, argumentējot, kāpēc skavotājs varētu būt visromantiskākā Valentīndienas dāvana, kā arī aprakstīja citas, viņuprāt, Valentīndienai raksturīgas dāvanas.
Skolēniem bija iespēja arī novērtēt citu paustos viedokļus un aprakstītās idejas.
Paldies visiem, kas iesaistījās!
Angļu valodas skolotāja Kristīne Zobena

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijai 15.

"Es būtu laimīgs, ja radītu labu grāmatu."

valdaAr šādu nosaukumu šogad būtu noslēdzies 15 gadu jubilejas pasākums, kopš Suntažu vidusskolas čaklie lasītāji piedalās Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā.
 “Palūkojoties uz saviem bērniem, viņiem grāmatu vāki ir par smagiem. Atveriet kopā ar viņiem šīs dārgumu lādes! Tas ir vienkāršākais veids, lai iegūtu zināšanas un lasītprieku, sajustu patiesu tuvību ar saviem bērniem. Grāmata, īpaši iemīļota grāmata, ir dāvana. Kopīga lasīšana ir brīdis ārpus visiem brīžiem, tas atbrīvo mūs no dienas svara. Iedibiniet ikvakara lasīšanas rituālu, jums katram ir sava balss, ko bērni atcerēsies visu mūžu, un ar laiku, ko veltīsiet viņiem, iegūsiet mīlestību”- tā raksta LNB Bērnu Literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova.
Arī es, Suntažu vidusskolas bibliotekāre, pievienojos šim sveicienam un tāpēc saku lielu, lielu paldies visām ģimenēm, kuras uzticīgas šai lasīšanas programmai. Pavisam žūrijā piedalījās 117 lasītāji, nosaukšu visus, sākot ar ģimenēm:

Attālināto mācību organizēšanas kārtība 1.- 4. klasei

*Mācības katru dienu notiek atbilstoši mācību priekšmetu stundu sarakstam.

*Konkrētās dienas/nedēļas mācību tēmas un uzdotie uzdevumi tiek atspoguļoti e-klasē.

*Skolotāji attālinātajās mācību stundās veicamo darbu ieraksta E-klasē, norāda, kādi konkrēti uzdevumi jāveic, kā jāiesniedz paveiktais un norāda saites uz uzdevumiem.

*Mājasdarbu iesniegšana/iesūtīšana jāveic atbilstoši pedagogu norādītajiem termiņiem. 

*Tiešsaistes stundu organizēšana notiek atbilstoši priekšmeta specifikai, nepieciešamībai un klases skolēnu tehniskajam nodrošinājumam.

*Ja mācībām būs nepieciešams izņemt mācību līdzekļus no skolas, par to Jūs informēs audzinātājas.

*Platformas mācību procesa organizēšanai: e-klase, uzdevumi.lv, whatsapp vai skolas Google sistēma.

 Katrā klasē attālinātās mācības tiks organizētas nedaudz atšķirīgi, ņemot vērā mācību priekšmetus un apgūstamās tēmas. Par to detalizētāk e-klasē Jūs informēs klases audzinātājas. 

Aicinu sadarboties ar pedagogiem un sniegt atbalstu saviem bērniem. Jautāt pēc atbalsta klases audzinātājām, pedagogiem un skolas vadībai, ja neizdodas pieslēgties tiešsaistēm, atvērt kādu mācību materiālu vai ir citas grūtības.

 Informēt klases audzinātāju vai skolas direktoru, ja skolēnam nav pieejams tehnoloģiskais nodrošinājums, lai veiktu attālināto mācību procesu.

  

Ar cieņu, direktors

Mārtiņš Leja

Suntažu ģerbonis

Adrese un kontakti

Direktors: Mārtiņš Leja, tel. 65037319

Lietvede: tel. 65037095, 26459434

Fakss: 65037095

E-pasts: suntazi_vsk@ogresnovads.lv

Adrese: Suntažu vidusskola, Suntažu pagasts,
Ogres novads, LV-5060

Norēķinu rekvizīti

Rekvizīti:
reģistrācijas numurs 90000024370,
norēķinu konts:
LV 58 UNLA 0033300130801,
AS SEB banka

Meklē mūs šeit

© 2015 Suntažu vidusskola. Visas tiesības aizsargātas.