Aktualitātes

Veselības nedēļa

snAizvadītā nedēļa mūsu skolā tika pavadīta uz pavasarīgas un izzinošas nots, tāpēc, ka tika atzīmēta dabaszinību nedēļa, kuras ietvaros notika dažādas aktivitātes. Šīs nedēļas iesākumā vidusskolas jaunietes Juta Buklovska un Monta Barkāne sākumskolas skolēniem vadīja aktīvos starpbrīžus, kuros mazajiem bija iespēja kārtīgi izkustēties mūzikas pavadījumā. Vecāko klašu skolēniem visas nedēļas garumā bioloģijas un veselības mācību stundās tika aktualizēta tieši dabaszinību tēma. Un pašas nedēļas noslēgumā, ieskandinot brīvlaiku, 1.-12.klases skoleni piedalījās rīta aktivitātēs. 1.-4.kl. "Ej, sajūti, ieraugi, domā, atbildi"- spēle ar ikdienā nepieciešamām zināšanām (Monta Barkāne), Sporta aktivitātes ar klases saliedēšanas elementiem (Daniels Krūze, Artis Farins), "Atmini augļus" (Krista Barane).

Pasākumi martā

03 pasakumi martaa

Marta mēnesī mūsu skolas skolēni tiek aicināti piedalīties dažādos pasākumos, kuri ir saistīti ar dabaszinībām.

1. - 9. klase tiek aicināti piedalīties konkursā “Zaļais restarts”, kura mērķis ir veicināt skolēnu zināšanas un izpratni par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, resursu saudzīgu patēriņu un materiālu otrreizējo izmantošanu.

5. - 9. klasei atbilstošs konkurss ir Zaļās klases konkurss “Lielā 100-gade”. To veidos vienas skolas 10 pamatskolas vecuma skolēni, kur jāatbild uz 10 jautājumiem, un jāizveido video stāstu par to, kas vieno četras valstis – Latviju, Lietuvu, Igauniju un Somiju.

5. - 12. klasei ir iespēja piedalīties vides spēļu konkursā „Iepazīsti vidi”, kura tēma ir „Ekoloģiskā pilsēta”. Lai piedalītos šajā konkursā skolēniem ir jāizveido jebkāda veida spēle par šo tēmu.

Un 10. - 12. klases skolēniem ir iespēja piedalīties konkursā “Eksaktās dienas 2017”, kur tiek izpildīts mājas darbs par tēmu “Zinātne katram sava, kopā mums ir spēks” un tad piedalīties pasākumā Rīgā.

Teksts:Signe Zutere

"Esi Līderis!" biznesa inkubatorā Madonā

valiŠī gada 1.martā Suntažu vidusskolas programmas ‘’Esi Līderis’’ dalībnieki (3 komandas) piedalījās biznesa spēlē ‘’Ceļš uz bagātību’’, kura norisinājās biznesa inkubatorā, Madonā. Suntažu vidusskola šāda veida spēlē piedalās jau otro gadu pēc kārtas un šoreiz komanda ar nosaukumu’’Biznesa Vaļi’’, kuru pārstāvēja 12. klases skolnieces, Ilze Glaudiņa un Evija Andersone, ieguva godpilno 3.vietu un ceļazīmi uz spēles finālu. 11. klases dalībnieces Juta Buklovska, Līga Katrīna Linde, Una Bergmane, Signe Zutere, Laura Ozola un Beatrise Ūdre guva milzīgu pieredzi, pozitīvas emocijas, kā arī iespēju sajusties kā uzņēmējiem.
Juta Buklovska

“Dzīvei gatavs”

11tiePraktisko nodarbību cikls “Dzīvei gatavs” ir īpaša Swedbankas izstrādāta programma 11. klases jauniešiem, kas klases stundās, ekonomikā un citos priekšmetos atklāj finanšu pasaules īpatnības, sakarības ar reālo dzīvi.
28. februārī arī Suntažu vidusskolas vienpadsmitos ar šīm tēmām iepazīstināja Swedbankas klientu apkalpošanas vadītāja Larisa Bobrova. Grupu nodarbībās skolēni pārtapa bankas speciālistos, izvirzot prioritātes veiksmīgas nākotnes attīstībai, “izsniedza” vai tieši otrādi - “neizsniedza” kredītus potenciālajiem kredītņēmējiem, analizējot konkrētas situācijas. Domāju, ka katram jaunietim palika atmiņā kas cits no iegūtajām zināšanām, bet tas nevarēja atstāt vienaldzīgus. Lai izdodas šo informāciju pielietot nākotnē!
Gunta Būmeistare

Skola 2017

skola2017Par tradīciju kļuvis 11.un 12.klases jauniešu organizēts izglītības izstādes “Skola 2017” apmeklējums. Ķīpsalas hallē pārstāvētas Latvijas un ārzemju valsts , un privātās mācību iestādes. Grūti izvēlēties, bet uzdodot jautājumus klātienē, daži jautājumi kļūst skaidrāki.

“Lai ko jūs, jaunieši, izvēlētos, esiet pamanāmi!” - tas ir mans novēlējums.
 Gunta Būmeistare

 

LXI Žetonu pasniegšanas ceremonija - 2017

zetonsSuntažu vidusskolā 10. februārī  svinēja Žetonu vakaru.  Tas ir skaists brīdis, kas kalpo kā apliecinājums tam, ka 12. klases skolēni ir gatavi skolas gaitu noslēgumam. Tomēr, aizmirstot par „eksāmenu drudzi”, žetonu vakarā skolēni ļāvās  jautrām izpriecām, atmiņām un draudzīga kolektīva izjūtai. 12.klases jauniešiem mūsu skolā ir palikuši tikai daži mācību mēneši, karstais eksāmenu  laiks… un izlaidums.

Žetonu vakars veiksmīgi aizvadīts. 12.klases skolēni izteica savas pārdomas par pasākuma organizēšanu, norisi. Lūk, daži viedokļi:

Projektu nedēļa 2016./17.

TomsEiduksProjektu nedēļa Suntažu vidusskolā jau tradicionāli bija sadalīta divās daļās – no 23. līdz 24. janvārim. un 8. - 10. februārim.

Tā ir nedēļa, kad skolas kabinetos nenotiek mācību stundas. Skolēni strādā pie izvēlētās projekta tēmas. Projekts ir mācību forma, kad noteiktā laikā tiek izpētīti dažādi skolēnus interesējoši jautājumi, veikts kāds darbs ar noteiktu mērķi, izdarīti secinājumi. Projekts vienmēr noslēdzas ar prezentāciju par paveikto. Šogad mūsu skolas projekta kopīgā tēma bija „ Iepazīstam novadu”, kā arī tēmas, kas saistās ar pagasta un skolas izpēti.

Lācēns Jēcis gulēt iet...

20170125 100547

Laika posmā no 23.-27. janvārim, “Suntiņu-2” grupas bērni nostiprināja zināšanas par gulēšanai nepieciešamo apģērbu un piederumiem.

Kad piespiežu ausi spilvenam,

Dzird smagus soļus: dam, dam, damm,

Kad ieklausās vēl vērīgāk,

Dzird arī vieglus : plak, plak, plak.

Ā! Lācēns Jēcis gulēt iet.

                                                               (M. Cielēna)

Darbu atsākusi jaunsardzes vienība

nnJaunsargu Instruktors Kristians Vuļs darbojies Jaunsardzes kustībā 8 gadus, vadījis Jaunsardzes Rīgas 101.vienību. Studē Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā par Vecāko treneri ložu šaušanā un par vadītāju sporta jomā. Nodarbojas ar šaušanu, 2016. gada čempions Lietišķajā šaušanā savā grupā, Latvijas Jaunatnes olimpiādes medaļnieks.
25. un 26. februārī Suntažu vidusskolas jaunsardzes vienība devās pirmajā pārgājienā ar jauno instruktoru Kristianu Vuļu. Pārgājiena laikā tika noieti 22kilometri, nakts tika pavadīta mežā un rīts tika iesākts ar rīta rosmi. Pēc šī pārgājiena visi bijām pildīti ar superīgām emocijām.

Dana Leibome

Suntažu ģerbonis

Norēķinu rekvizīti

Rekvizīti:
reģistrācijas numurs 90000024370,
norēķinu konts:
LV 58 UNLA 0033300130801,
AS SEB banka

Kā mūs atrast

© 2015 Suntažu vidusskola. Visas tiesības aizsargātas.